Przejdź do głównej zawartości

Wsparcie i pomoc podczas zakładania spółek

Wspaniale jest wejść na drogę biznesową z odpowiednim partnerem. Połączenie sił oraz pieniędzy to możliwość rozwinięcia skrzydeł w wielu różnych branżach. Kiedy jednak pragnie się założyć spółkę, należy przeprowadzić wszelkie formalności zgodnie z prawem. Wsparcie kancelarii zajmującej się obsługą prawno- finansową, jest nieocenione podczas wyboru właściwej formy prowadzenia biznesu oraz rejestracji spółki.


Zakładanie spółek - na jakie wsparcie można liczyć?


Wszelkie formalności związane między innymi z zakładaniem spółek handlowych czy zoo, spółek komandytowych lub innych form tego typu, dobrze jest skonsultować z profesjonalistami. Biznes to biznes i powinien opierać się na pewnych formalnych zasadach zgodnych z prawem. Na początkowym etapie wsparcie profesjonalistów może zatem polegać na:
- pomocy podczas sporządzania samej umowy dla każdej ze stron,
- doradztwie dotyczącym doboru odpowiednich kodów PKD,
- przygotowaniu odpowiednich dokumentów do wszystkich najważniejszych instytucji czyli urzędu skarbowego, ZUS oraz do sądu.


Tego rodzaju działaniami mogą zostać wsparci przedsiębiorcy, którzy chcą tworzyć na przykład grupy kapitałowe. To rozwiązanie pozwalające zaistnieć w biznesie mniejszym podmiotom, ale też wzmocnić pozycję tych silniejszych. To również propozycja dla przedsiębiorców chcących dywersyfikować ryzyko biznesowe. Odpowiednia pomoc na etapie przygotowywania dokumentów oraz rejestracji spółki, na przykład w postaci spółki z o.o, spółki komandytowej czy akcyjnej, pozwala praktycznie od razu przystąpić do działania.

Zakładanie spółek handlowych oraz innych w Polsce


Zakładanie spółki zoo to właśnie jedna z częstszych usług - to najpopularniejsza forma spółek w Polsce. Pozwala ona łączyć siły i prężnie działać w biznesie, a jednocześnie zachować dużo bezpieczeństwa dla każdego ze współpracujących ze sobą podmiotów. Jedną z największych jej zalet jest bowiem ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Pozwala to między innymi uniknąć odpowiedzialności za długi spółki, która polegałaby na konieczności spłacenia ich własnym majątkiem. Wspólnik odpowiada jedynie w wysokości równej wniesionym do spółki udziałom.

Zakładanie różnych spółek krok po kroku


Konsultując się z profesjonalistami, można liczyć na ogromną wsparcia oraz szczegółowe poradnictwo dotyczące bardzo wielu aspektów. Podczas pierwszego spotkania zbierane są między innymi szczegółowe oczekiwania klientów dotyczące między innymi rozwiązań prawnych związanych z założeniem spółki. Kolejne kroki i wsparcie dotyczą sformułowania aktu założycielskiego lub statutu, oraz wszelkich innych dokumentów niezbędnych przy rejestracji. Następnie organizowane jest spotkanie w kancelarii notarialnej, w której będą przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty. Na tym etapie obecność konsultanta bywa bardzo wspierająca dla każdej ze stron. Profesjonalna pomoc obejmuje przygotowanie różnego rodzaju dokumentów i wniosków, pomoc w prawidłowym ich wypełnieniu i złożeniu, ale też monitorowanie postępów prac między innymi w sądzie. Ostatecznie działania te mają doprowadzić do zawiązania spółki, która będzie satysfakcjonująca dla każdej ze stron.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Księgowy dla firmy

Ze znalezieniem odpowiedniego księgowego do naszej firmy nie powinniśmy mieć problemów. Pamiętajmy jednak o tym, że to musi być osoba kompetentna rzetelna. Przydałoby się gdyby przy okazji była zaufana. Księgowy wie wszystko o firmie, którą prowadzi. Czasami nie wie tego nawet właściciel, dlatego to musi być taka osoba, która będzie w stanie nam pomóc. Im lepiej wybierzemy księgowego tym łatwej będzie się prowadziło firmę. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej księgowy nie musi mieć bardzo wysokich kwalifikacji. Rozliczeń jest mało i nie są one trudne. Sytuacja ma się inaczej przy spółkach gdzie trzeba zatrudnić osoby wykształcone i z dużym doświadczeniem. Wtedy nie ma ryzyka popełnienia błędu, który może nas sporo kosztować. Wybieramy księgowego Szukamy kogoś, kto spełni nasze wymagania, a one mogą być bardzo różne. Nie skupiamy się na cenie tylko, na jakości usług księgowych. Wtedy na pewno natrafimy na kogoś, kto dopasuje swoją ofertę pod naszą firmę. Można

Zakładanie własnej działalności gospodarczej

Procedura zakładania własnej firmy została ograniczona obecnie do minimum. To oznacza, że wystarczy nam jeden dzień żeby mieć wszystko załatwione i można startować z naszą firmą.  Najważniejszym dokumentem, który trzeba będzie złożyć w urzędzie to wniosek CEIDG-1. Tutaj będą znajdowały się wszystkie dane naszej firmy.  Możemy taki dokument złożyć w urzędzie gminy, można wysłać listem polecanym, albo można wysłać przez Internet. Wybieramy to, co jest dla nas wygodne i daje nam możliwość jeszcze szybszego załatwienia wszystkich spraw. Co jeszcze musimy dopełnić? Na pewno, jeśli chcemy się rozliczać z podatku VAT to trzeba będzie mieć NIP.  Ten numer wiele osób ma już przyznany, ale jeśli nie mamy to składając powyżej opisany wniosek i wtedy urząd automatycznie nam numer NIP przyzna. Nie zawsze jesteśmy osobami, które rozliczają się z podatku VAT.  Jeśli jednak chcemy to robić to trzeba będzie się zarejestrować w urzędzie. Oczywiście potrzebne nam będzie wypełnienie kolejnych w